Sazba DPH na respirátory opět obnovena

Sazba DPH na respirátory opět obnovena

in Led 07, 2022
Od 1.1.2022 byla ministerstvem financí zrušena úleva od DPH na respirátory. 

Původně se jednalo o prominutí na omezenou dobu dvou měsíců, v období od 3. února 2021 do 3. dubna 2021, kdy měla být prominuta daň z přidané hodnoty na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Účelem opatření bylo zpřístupnit tyto ochranné pomůcky kriticky potřebné pro zastavení šíření pandemie běžné veřejnosti.

sazba DPH

Dvouměsíční prominutí DPH na respirátory navazovalo na doporučení hlavní hygieničky Jarmily Rážové, aby lidé ve veřejných prostranstvích, např. ve veřejné hromadné dopravě, nahradili ochranné roušky respirátory třídy FFP2. 

Z dvouměsíčního opatření se nakonec stalo několikaměsíční opatření, které bylo ukončeno k poslednímu dni roku 2021.

Naše ochranné pomůcky ušetří i tak vaší peněženku, protože nabízíme velice nízké ceny, velkoodběratelské slevy a ekonomické produkty. Například pratelné respirátory Airnatech Plus20, kdy pro jeden pracovní den, který má 8 hodin vám respirátor bude sloužit 40 dní, aniž by jste museli pořizovat další, a museli vyhazovat odpady z balení či staré použité respirátory. Nebo rodinné balení 10 ks respirátorů FPP2 v jednom balíčku za výrazně nižší cenu, díky nižším nákladům na jednotlivé balení v separátních blistrech apod.

 

My v SAFEPROTECTION.cz  věříme, že i tak bude nadále ochrana dýchacích cest pro všechny lidi finančně dostupná, a budeme rádi za každého člověka, kterému pomůžeme zamezit respiračním nemocem a dalším rizikům.